پ

آشتی با امام عصر علیه السلام

نام كتاب: آشتي با امام عصر عليه‌السلام نويسنده: دكتر علي هراتيان ويراستار: سيدعلي رضوي انتشارات: نشر آفاق از آنجا كه تبيين « غربت امام عصر عليه‌السلام »‌در دوران سياه غيبت، براي شيعيان و مؤمنان راستين مفيد و محرك است ، در اين كتاب سعي شده تا ذرهّ‌اي از غربت آن نازنين كاسته شود و خواننده […]

نام كتاب: آشتي با امام عصر عليه‌السلام
نويسنده: دكتر علي هراتيان
ويراستار: سيدعلي رضوي
انتشارات: نشر آفاق

از آنجا كه تبيين « غربت امام عصر عليه‌السلام »‌در دوران سياه غيبت، براي شيعيان و مؤمنان راستين مفيد و محرك است ، در اين كتاب سعي شده تا ذرهّ‌اي از غربت آن نازنين كاسته شود و خواننده در اين دوران تنهايي،‌غربت‌، لحظاتي ميهمان ساحت مقدس يوسف زهرا عليها‌السلام و مونس و همدم آن آستان بلند باشد.
در قسمتي از مقدمه‌ي اين كتاب چنين آمده است: رمز جلب عنايت امام عصر عليه‌السلام توجه به وجود مقدس اوست. مي‌توان آن حضرت را با « توسل به ساحت مقدس معصومين عليهم‌السلام و خود آن بزرگ » در قلب خويش حاضر ديد. اشتباه نكنيم! امام عليه‌السلام در دوردست‌ها نيست ؛ هر لحظه با ماست، از رگ گردن به ما نزديك‌تر است!… هر وقت اراده كني، هر گاه دلت از همه‌جا و همه‌كس بگيرد، در هر زمان، بدون وقت و هماهنگي قبلي و بي‌واسطه مي‌تواني با امام عصر عليه‌السلام ارتباط برقرار كني . كافي است يك « يا صاحب‌الزمان » بگويي.
در ادامه اين كتاب در چهار فصل به نگارش درآمده است

فصل اول با عنوان دوازده قرن غربت با بيان روايات ائمه‌ي اطهار عليهم‌السلام، دوران غيبت ، دوران غربت و تنهايي امام، سالهاي غيبت ، روزگار كناره‌گيري و عزلت امام ، دوران غيبت (دوران اضطرار امام، دوران حبس امام ،‌دوران خوف امام، دوران مظلوميت امام، دوران انتظار امام و دوران استضعاف امام، انتهاي نابخشودني! جلوه‌اي ديگر از غربت امام.
محروميت خودساخته عنوان فصل دوم مي باشد كه در ابتدا به محروميت ، نتيجه‌‌ي وانهادن امام پرداخته و بيان نموده است كه يكي از بزرگترين دردها اين است كه نسل به نسل جامعه‌اي به غيبت امام خو گرفته و مطلبي با اين اهميت برايش عادي شده است. در صورتي كه هم‌اينك تنها و تنها يك گزينه پيش روي بشري قرار دارد. فقط يك منجي براي انسان‌ها باقي مانده است…. و سپس با عنوان تمسك، عامل سعادت به اين نكته تأكيد نموده كه اكنون بهترين كار مراجعه به كلمات نوراني خاندان وحي عليهم‌السلام و پيام‌هاي يگانه منجي عالم هستي است و اينكه شكي نيست كه عمل به اين دستورات راه نجات از بن‌بست كنوني و اين محروميت خودساخته است و ضامن سعادت و عزت دنيا و آخرت ما و شرط عاقبت‌به‌خيري و ماندن در صراط مستقيم الهي، زيرا جان مايه‌ي تشيّع پيروي را طاعت و امتثال بي‌چون و چرا از امر مولاست.
عنوان فصل سوم، رهنمودهاي نجات‌بخش مي‌باشد كه به منظور جست‌وجوي راه‌كار براي تعجيل در فرج و رسيدن به وصال ايام صاحب‌الزمان عليه‌السلام در سه مقطع رهنمودهاي آن امام همام را مورد توجه قرار داده است. فرمايش امام زمان أرواحنافداه در غيبت صغري، نامه‌ي حضرت بقية‌الله أرواحنافداه خطاب به شيخ مفيد و از هنگام صدور نامه تاكنون ، سپس به بيان موضوعات غربت در غيبت، مظلوميت امام عصر از زبان مبارك خود آن حضرت ، شميم ظهور، وظيفه‌ي سنگين شيعيان ايران و عنايات خاصّ به جامعه‌ي شيعه .
و چه بايد كرد؟ در فصل چهارم بيان شده است در اين فصل به موضوعاتي چون جايگاه امام زمان عليه‌السلام در زندگي ما، توبه، ضرورت امروز ، بياييد امام زمانمان را تنها نگذاريم.
بياييم امام زمان خود را دوباره بشناسيم ،دعا براي تعجيل فرح ، آثار شگفت‌انگيز دعا براي فرج، دعاي فردي، اجتماعي ، مكر شيطان براي تأخير فرج! لزوم توجه و توسل ، رجوع به ساحت مقدس امام عصر عليه‌السلام ، با دعا فرج زودتر تحقق مي‌يابد و… پرداخته و تلاش شده است تا خوانندگان را متوجه تنهايي و غربت و مظلومست پشواي پنهان خود نمايند و به اداي حقوق آن بزرگوار و دعا براي ظهور آن حضرت دعوت و تشويق كند.

مجتمع دارالقرآن الکریم اصفهان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید